Załóż bloga Zaloguj sięSzał Zakupów

Szał świątecznych zakupów

monikaw | 15 Grudzień, 2014 14:20

alt

Aby nie stać przed samymi świętami w niekończących się kolejkach, warto świąteczne zakupy zaplanować wcześniej. Przydatna do tego będzie lista zakupów. Jak ją w tym gorącym okresie przygotować?

Przede wszystkim trzeba rozpocząć od ustalenia menu, przejrzenia przepisów i ostatecznego ustalenia potraw wigilijnych. Jeżeli zaproszeni są przyjezdni goście, trzeba z nimi ustalić, kto jest odpowiedzialny za konkretne potrawy. Trzeba przemyśleć, ile będzie osób i przeliczyć wszystkie potrzebne składniki. Na liście zakupów nie może braknąć także tego, co będzie podane w świąteczny obiad i na inne posiłki w okresie świątecznym. Nie wolno zapomnieć o napojach. Poza jedzeniem warto zrobić przegląd szafki ze środkami czystości i kupić to, co będzie niezbędne do świątecznych porządków.

Warto sprawdzić, czego kupować nie trzeba. Może się np. okazać, że przypraw w domu jest sporo, podobnie jak proszku do pieczenia. Przy tworzeniu spisu, dobrze podzielić produkty na grupy: niewymagające lodówki (np. makaron, mąka, sosy, czy ryż), warzywa i owoce, produkty, które muszą być przechowywane w zamrażalniku albo lodówce (np. mięso, ryby, nabiał) oraz środki chemiczne. Dzięki takiemu podziałowi łatwo można zauważyć, co lepiej kupić wcześniej, a z czym jeszcze poczekać. Wcześniejszy zakup jest wskazany szczególnie w przypadku takich artykułów, których znalezienie na ostatnią chwilę może okazać się problematyczne. Na koniec powinny zostać tylko te produkty, które się szybko psują: pieczywa, owoce, warzywa, ryby. Uwaga! Nie zawsze opłaca się kupować coś tylko dlatego, że jest w promocji.

alt

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki TOPLISTA. Najlepsza toplista. Ranking. Fajne forum dyskusyjne - ranking forum. Najlepsze fora.