Załóż bloga Zaloguj sięSzał Zakupów

Opłacalne (?) wyprzedaże 50%

monikaw | 15 Wrzesień, 2014 05:10

 

 alt

Mniej więcej dwa razy do roku sklepy organizują wyprzedaże. Dla klientów ten czas oznacza polowanie na zakupowe łupy i długie kolejki. Dla pracowników więcej pracy, większy bałagan i większe zyski.

Dzieje się tak dlatego, że promocja oznacza wyprzedaż i niższe ceny. Niekoniecznie jednak jest to zgodne z prawdą. W wielu sklepach przed wyprzedażą przekleja się ceny, które są zawyżane. Jeżeli coś normalnie kosztowało 70 zł, to w trakcie wyprzedaży klient może znaleźć przekreśloną cenę 100 zł na… 70 zł. Inna kwestia, idąc przez centrum handlowe pojawia się wiele plakatów z hasłem WYPRZEDAŻ 50%, a poniżej, małym druczkiem, „do 50%”. Klienci bardzo często zapominają o tym, że wyprzedawane są te towary, których nikt nie chciał kupić wcześniej i nie zastanawiają się nad tym, dlaczego nikt nie chciał ich kupić? Wbrew pozorom firmy zarabiają krocie na wyprzedażach i często tylko trochę schodzą poniżej astronomicznej marży. Poza tym, często klient przychodzi do sklepu zwabiony wyprzedażą i zawiesi oko na produktach, na których promocji nie ma…

 

Komentarze

Dodaj komentarz
 authimage
RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki TOPLISTA. Najlepsza toplista. Ranking. Fajne forum dyskusyjne - ranking forum. Najlepsze fora.